Sony RX0 II incelemesi – Aykut Kılıç

 

 

Sony RX0 II modeli incelemesi ile karşısınız dayım.

Bu model bir aksiyon kamerası değildir!

Profesyonel video işlerinde üst düzey bir cihaz olan RX0 II modeli Küçük kasası ve ergonomisi ile ve yaklaşık 10 adet RX0 II ile aynı anda bağlantı yaparak farklı açılardan MATRIX efekti gibi görüntüler oluşturmanıza vesile olacaktır.

Ultra kompakt bir gövdede Premium görüntü kalitesi – 

 

 

 

RX0 II Genel Özellikler

 

  • 15.3MP 1 “Exmor RS CMOS Sensörü
  • ZEISS Tessar T * 24mm f/4 Zeiss objektif ( 35mm’e eş değer )
  • 4K UHD Video Kaydı
  • 1000 fps’ye kadar Yavaş Hareket için Super slow motion HFR Modu
  • 180 ° Eğilebilir LCD Ekran
  • 10m suya, 2m yükseklikten darbeye dayanıklı
  • Elektronik SteadyShot (Titreşim Engelleme)
  • Aralıklı Kayıt ( timelapse )
  • ISO 12800 ve 16 fps Sürekli Çekim
  • Wi-Fi ve Bluetooth; Çoklu Kamera Kontrolü

 

 

                                                     

 

  RX0 II

buy kamagra

, hayatınıza tamamen kullanım kolaylığı katacaktır.  1,0 inc Exmor RS™ CMOS sensor ve gelişmiş BIONZ x işlemci ile geniş dinamik aralığı sağlar, Dahili titreşim önleme sistem (optical steadyshot ) ile elde çekim imkânı sağlayan,  ZEISS lens ile düşük ışıkta bile muhteşem görüntüler elde edilebilir ve görüntülerinizi akıllı telefonunuzla kolayca paylaşmanızı sağlar. Ayrıca dâhili olarak 4k video çekimlerinizi, Geliştirilmiş 20 cm minimum netleme mesafesi ve 180° eğilebilir LCD ekran özellikleri sunar.

 

                          V-LOG için mükemmel eğilebilir 180° LCD monitör

 

 

RX0 II modelinin LCD monitörü, yaklaşık 180° yukarı eğilebilir, SELFİE ve V-LOG çekimlerini kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Suya ve toza dayanıklı gövde yapısı ile sualtı çekimlerinde bile kullanılabilir. LCD ekran, yaklaşık 90°’de aşağı eğilerek yüksek açılardan da çekim yapmanıza yardımcı olur.

 

Suya, Toza ve çarpmaya dayanıklı yapı  

 


 

İster tatlı suda ister denizde gönül rahatlığı ile girebilirsiniz. Yağmura veya sıçrayan içeceklere karşı önlem almanıza gerek kalmaz; kumlu ve tozlu çöl ortamlarında bile rahatça çekim yapabilirsiniz. Bunların hepsi de suya dayanıklı housing veya ek aksesuarlara gerek kalmadan mümkündür.

RXO II’nin Çarpmaya dayanıklı Sağlam gövdesi ile 2,0 metre yükseklikten düşmenin etkisine dayanabilir bu sayelerde bu yükseklikten düşmelerde endişelenmenize gerek kalmayacaktır 🙂

 

 

Yüksek kaliteli ses için harici mikrofon

 

 

Ergonomik kompakt gövdesine rağmen, RX0 II modeli 3,5 mm Jak girişine sahiptir; Bu sayede V-LOG çekimlerinizde ve videolarınızda daha yüksek kalitede ses için harici bir mikrofon bağlayabilirsiniz. 

 

 

Kablosuz çoklu fotoğraf makinesi kontrolü

 

Akıllı telefonla günlük kullanım için ideal kurulum

Sony Imaging Edge Mobil ile akıllı telefondan veya başka mobil cihazdan birden fazla fotoğraf makinesini kontrol edin. Kablosuz bağlantıyla her yere götürebileceğiniz kadar sağlam ve küçük olan makinelerinizi daha esnek konumlandırın. 

 

 

Kablolu bağlantı üzerinden çoklu makine ile çekimler

 

Profesyonel iş akışının ihtiyaçlarını karşılayan, hassas ve doğru kontrol

İsteğe bağlı Fotoğraf Makinesi Kontrol Kutusu (CCB-WD1) ile, aynı anda birden fazla makineyi kontrol edebilir, bağlı PC’den ayarları uzaktan izleyip değiştirebilirsiniz. Bu özellik; doğru, çoklu makine senkronizasyonunun kolaylaştıran, istikrarlı bağlantı kurulmasını ve daha kolay dosya yönetimi için makinelerden anında dosya aktarılmasını sağlar

Comments

Bir Cevap Yazın