SONY Fotoğraf Makinelerinde Akıllı Uzaktan Kumanda Güncellemesi.

Herkese Merhaba,

Sony Fotoğraf makinelerimizde Telefon ile uzaktan kontrol esnasında Telefonunuzdan Manüel ayarlara müdahale edebilmeniz için Aşağıdaki adımları takip ederek güncellemeniz gerekmektedir.

İlk adım olarak Google ile Playmemories camera apps yazmanız ve siteye giriş yapmanız gerekmektedir.1.ADIM 2.Adım Olarak üyeliğiniz var ise oturum açmanız üyeliğiniz yok ise kırmızı alandaki ‘Hesap oluştur ‘ butonuna tıklayarak hesap oluşturma ekranına gelerek hesap oluşturmanız gerekmektedir.ADIM.2 3.Adımda Fotoğrafda görünen ve sizden istenilen bilgiler doğru şekilde girerek hesap oluşturunuz.ADIM.3NOT: Hesabı oluşturdukdan sonra giriş kimliği olarak belirlediğiniz mail adresine gelen doğrulama mailine girerek doğrulamanız (onaylamanız) gerekmektedir.

4.Adımda www.playmemoriescameraapps.com sitesine tekrardan giriş yaparak Oturum aç butonuna tıklayınız.ADIM.4 5.Adımda fotoğraftaki gibi oturuma giriş yapınız.ADIM.56.Adımda Giriş yaptıktan sonra Aldığınız bu uyarıya karşı ‘Agree and continue’ tıklamanız gerekmektedir. ADIM.67.Adımda Ana sayfa alt menüde Uygulamalar bölümünden Smart remote control Tıklamanız gerekmektedir. ADIM.78.Adımda fotoğraf makinanızda Menüde USB bağlantı menüsüne gelmeniz gerekmektedir. ADIM.89.Adımda Geldiğimiz USB bağlantısı menüsünde ‘ YIĞIN DEPOLAMA ‘ Menüsünü seçmeniz gerekmektedir.

NOT: Menüden yığın depolama seçildikten sonra Makinenizin  kutusundan çıkan Micro USB kablosu ile Pc (Bilgisayar ) ye bağlayınız ve cihazı açınız.ADIM.910.Adımda Açılan sayfada INSTALL butonuna tıklamanız gerekmektedir.

NOT: Uygulama Güncellemesi yaparken Fotoğraf makinanızın bataryası %50 üstünde olmalıdır

, aksi takdirde güncelleme yapmamaktadır.

ADIM.1011.Adımda Karşınıza gelen bu UYARIDA INSTALL butonunu tıklamanız gerekmektedir.

NOT: Bu siteye ilk defa giriş yaptıysanız bu uyarıyı alırsınız. ADIM.1112.Adımda Bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz Fotoğrafdaki kırmızı ile işaretlenmiş dosyayı tıklayıp açınız. ADIM.1213.Adımda Tıkladıktan sonra fotoğradaki gibi menüde İLERİ butonuna basınız. ADIM.1314.Adımda Fotoğrafdaki gibi YÜKLE butonuna Tıklayınız. ADIM.1415.Adımda ise Fotoğrafdaki gibi SON botununa tıklayınız   ADIM.1516.Adımda Program yükleme tamamlandıktan sonra karşımıza gelen uyarıda ‘RELOAD and continue’ butonuna  tıklıyoruz.ADIM.1617.Adımda Makinanızın Güncellenmesi tamamlanmıştır. Daha sonra fotoğrafdaki gibi OK tuşuna basmanız gerekmektedir.ADIM.1718. Adımda Installed Yazısı aşağıdaki gibi Gri olarak görmeniz gerekmektedir ve güncelleme tamamlanmıştır.

Makinanızı Usb kablonuzu bilgisayardan çıkarıp uygulamayı telefonunuz ile test edebilirsiniz.ADIM.18

Bir Cevap Yazın