Sony F.Makinelerinde QR(Kare kod) girişi ile fotoğraf gönderimi ( Bağlantı)

Merhabalar,

Aşağıdaki yazımda sizlere SONY fotoğraf makinelerinde QR kodunu ile Akıllı telefonlarınıza fotoğraf gönderme işlemini anlatacağım, Her adım yazısından sonra görselini göreceksiniz.

Öncelikle İOS  işletim sistemli akıllı telefonunuzda Apple Store’dan ANDROİD  işletim sistemli akıllı telefonunuzdan Play store’dan İMAGİNG EDGE   uygulamasını indirmeniz ve kurmanız gerekmektedir.

1. Adımda Fotoğraf makinenizden göndermek istediğiniz fotoğrafı Play    tuşuna basarak açın.

2.Adımda Fotoğraf makinesinin LCD ekranın sağ tarafında bulunan Fn (Fonksiyon) tuşuna basınız.

3.Adımda FN tuşuna bastıktan sonra karşınıza çıkan seçeneklerden BU GÖRÜNTÜYÜ seçerseniz sadece açtığınız fotoğrafı BU TARİHTEKİ TÜM GÖRÜNTÜLERİ seçerseniz gün içerisinde çekilen tüm fotoğrafların        BİRDEN ÇOK GÖRÜNTÜ SEÇENEĞİNİ seçerseniz çekmiş olduğunuz fotoğraflar arasından  seçip toplu olarak gönderim yapabilirsiniz.

Seçiminizi yaptıktan sonra örnek olarak BU GÖRÜNTÜYÜ tıklayın.

4.Adımda önceki seçenekte seçiminizi yaptıktan sonra karşınıza QR  kodu seçme işlemi gelecektir.

5.Adım Akıllı telefonundan İMAGİNG EDGE  uygulamasını açın.

6.Adım’da İMAGİNG EDGE penceresin’de bulunan NFC /QR Code’unu tara kısmına tıklayınız.

7.Adımda ise karşınıza çıkan pencereden Kameranın QR code’unu tara seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

8.Adımda Akıllı telefonunda karşınıza QR kodu okutma işlemi + simgesi ni göreceksiniz.

9.Adımda Cep telefonunu z’da  çıkan QR kodu okutma işlemi + simgesini fotoğraf makinenizden açmış olduğunuz      QR ( Kare kod )  simgesinin üzerine getirmeniz gerekmektedir.

10.Adımda QR okutma işlemini başarı ile tamamladıktan sonra akıllı telefonunuzdan kameraya eşleşme yapılması ile onayınızı isteyen bildirim gelecektir ANDROİD  tabanlı telefonlar için (OK)

, İOS (Apple) işletim sistemli cep telefonunuz için (KATIL) seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

 

11.Adımda gönderme işlemi devam ederken akıllı telefonuna kablosuz gönderme işlemi yaparken XAVC-S 4K Yada FULLHD videolarınızı kablosuz olarak gönderim yapamazsınız uyarısı alacaksınız BUNU YENİDEN GÖSTERMEZ simgesini seçerseniz daha sonraki gönderme işlemlerinde bu uyarıyı almayacaksınız OK simgesini seçerseniz diğer gönderme işlemlerinde bu uyarıyı alacaksınız.

12.Adımda fotoğraf gönderme işlemi başlayacaktır ve öğeler kopyalandı bildirimi alacaksınız OK simgesine tuşlayarak işlem bitecektir. Fotoğraflarınız Akıllı telefon galerisine kayıt olacaktır.

 

 

QR kodu ile cep telefonuna fotoğraf gönderme işlemi yazısını beğendiyseniz lütfen yorum yapmayı unutmayınız.

 

Teşekkürler

 

Bir Cevap Yazın